Obec Bystrička › informácie › kniha návštev

Obec Bystrička - znak obce   slovenská verzia english version
Obec Bystrička - oficiálna stránka obce  
 
 
pondelok, 21. október 2019

kniha návštev

pridať nový príspevok

autor: Jana Buociková
dátum: 19.12.2011 09:37:26

Vážená pani starostka, páni poslanci, chcem sa s Vami podeliť o jeden môj postreh. Asi pred 3-4 týždňami som vyhľadávala na internete návrhy VZN o dani a poplatkoch v okolitých obciach. Prešla som internetové stránky niekoľko desiatok nielen turčianskych obcí a s veľkým prekvapením musím skonštatovať, že internetová stránka našej obce je na vysokej, až by som povedala profesionálnej úrovni. Preto Vás prosím o poďakovanie správcovi, resp. tomu kto ju tvorí. Ďakujem.


autor: Viktor Čech
dátum: 21.03.2011 19:02:29

Ahojte, Bystrička je veľmi bohatá na milióny rokov staré fosílie. Dajú sa nájsť rôzne schránky ulitníkov, ba aj amonitov.
Fotografie: Bystrička - skameneliny 2011 | skamenelina


autor: človek :o(
dátum: 11.12.2010 17:33:48

Na Bystričke to funguje asi takto - "Otvor si hubu, dostaneš po nej!" Dušan, myslite, že pre občanov Bystričky sa oplati niečo robit, ked to človek myslí úprimne a vážne? Radšej čučať v kúte a kašlať na každého. Ale s Vami by som rád šiel na pivo, máte podobné zmýšlanie ako ja. Dúfam, že na Bystričke bude pribúdať ľudí ako ste Vy.


autor: Dušan Kubek
dátum: 29.11.2010 23:21:23

Už dlho som sa chystal niečo napísať na našu peknú, ale málo aktualizovanú stránku. Naštartoval ma až volebný výsledok. Kedže som tu býval ako malý, potom som býval v Martine a až keď som zdedil za peniaze dom tak som sa znovu vrátil. Obecné rodinné klany sú mne neznáme, drby cudzie. Ale jednej veci nerozumiem, keď človek ktorý si dá tu námahu a dá na papier, čo sa mu nepáči, čo by chcel zmeniť alebo bude presadzovať a podporovať, neprejde na poslanca. A nejaký XY alebo WZ dostane toľko hlasov, že je zvolený za poslanca, bez nejakej komunikácie z voličmi. Pripadá mi zvrátené, aby som sa ja zaujímal o to, čo dotyčný poslanec v obecnom zastupiteľstve mieni presadzovať respektíve za čo, alebo koho záujmy bude hlasovať. Názory oboch nezvolených kandidátov mi boli blízke a ani kandidáti na starostu nemali tak prepracované predvolebné letáky. Však ma poznáte tak viete čo môžete odo mňa čakať, tak ma zvoľte. Asi tak mi to pripadalo. Som veľmi zvedavý, ako sa novo zvolené obecné zastupiteľstvo chopí práce. Už je tu veľmi pýtaná pozitívna zmena, aby obec napredovala a nie stagnovala. Prajem novej starostke a poslancom vééééľa pracovného elánu a pevné nervy, aj ruku pri hlasovaní.


autor: Jozef Maršala, Košice
dátum: 20.01.2010 13:37:28

V prvom rade pozdravujem celú Bystričku a jej občanov, mojich príbuzných, priateľov. V poslednej dobe zostavujem rodinný strom našej rodiny. Pokiaľ by ste ktokoľvek mal akúkoľvek informáciu o Maršalovcoch, veľmi by som uvítal Vašu pomoc. Medzi sviatkami som Bystričku navštívil na pár dní a spolu so Števkom a Elenkou Suchými sme sa potúlali po miestach mojej mladosti. Znova - srdečne Vas všetkých zdravím. Jožo Maršalé


autor: Juraj Blaho
dátum: 20.10.2009 11:58:18

Kvalita záznamu obecného zastupiteľstva dosť slabá, niektorých poslancov nie je poriadne ani počuť.


autor: Kamil Beláň (starosta obce)
dátum: 22.06.2009 13:10:01

Dobrý deň, pán Hronec. Prečítal som si na webovej stránke našej obce Vašu poznámku k využitiu budovy TGM na Bystričke. Nedá mi, aby som niektoré veci neuviedol na správnu mieru. V roku 1991 budovu obec vrátila vnučkám TGM ako dedičkám. Mali sme vtedy záujem o odkúpenie tejto budovy za odhadnú sumu, dedičky ale odpredali budovu jednému pražskému podnikateľovi za cenu podstatne vyššiu. Dotyčný podnikateľ si zobral úver, ktorý nesplácal, takže banka budovu po viac ako štyroch rokoch odpredala. Obec si musela vo veľmi krátkom čase pomôcť a vybudovať nové obecné priestory, aby mohla vôbec fungovať, pretože nájomné stanovené novým vlastníkom bolo veľmi vysoké. Súčasný majiteľ je Ing. Barta, ktorý sa o budovu stará a snaží sa ju dostať do pôvodného technického stavu. Umožňuje aj skupinové návštevy, len ich treba dojednať na adrese barta@densit.sk.


autor: Jozef Hronec
dátum: 20.06.2009 23:25:08

Dobry den, vzhladom na prvorepublikovy vyznam Bystricky ako sidla TGM, ma velmi sklamalo kolko pozornosti venujete na strankach tejto osobe a jej spojitosti s Bystrickou, bohuzial aj v dome v ktorom malo byt obecne muzeum a mal byt vyuzivany na ine aktivity je sidlo nejakej firmy ktora sa ani neprezentuje svojim obchodnym nazvom, bohuzial na Slovensku je to tak, nevyuzivame moznosti ktore su nam dane, namiesto toho aby z toho obec a okolie profitovali, konali sa tam vedecke seminare, konferencie, tak z dominanty Bystricky je biznis, ale nie pre vsetkych obyvatelov obce :( A zevraj politika je sluzba ludom. Ksefty, ksefty, ksefticky ...


autor: Daniel Rajčan ml.
dátum: 08.11.2008 16:42:40

Ahojte obec Bystrička. Posielam Vám pozdrav z južných Čiech, z Českých Budějovíc. Už sa teším, keď v decembri prídem domov. Pozdravujem všetkých bystričanov.


autor: XYZ
dátum: 05.11.2008 21:23:40

Lubomir, mozete mi napisat, preco uz nedavate na web hlasove zasadnutia obecneho zastupitelstva? Co nebodaj sa nasi poslanci boja toho co povedia resp. nepovedia? Rada by som ich zasa pocula co nam to stvaraju. Dufam ze sa to tam coskoro objavi, lebo p. Palovcikova sa nam akosik meni, co zeby uz volby prichadzali, alebo si nebodaj vstupila do svedomia? ;o)

ADMIN: Zvukové záznamy sú zverejňované v štandardnom režime. Ten z posledného zasadnutia zatiaľ chýba kvôli tomu, že externe prebieha jeho úprava do požadovaného formátu (zdrojový výstup je vo formáte WAV, po kompresii na WMA bude súbor pri porovnateľnej kvalite zvuku cca 7x menší).


autor: Zdenka Maršalová (zástupkyňa starostu obce)
dátum: 16.10.2008 09:14:09

XYZ, prepáč ak som ťa tykaním urazila a vôbec ma neškrie, že neviem s kým vediem takú plodnú debatu a teším sa na okamih, keď vyjdeš z anonymity. Je chvályhodné, že dianie v našej obci ti leží na srdci a som rada, že s veľkým záujmom sleduješ zasadnutia OZ. Dúfam, že budeš mať ďalších nasledovníkov. Môžem ťa ubezpečiť, že stavebnú problematiku o ktorej dopredu viem, že sa bude prejednávať mám naštudovanú. Som rada, že si mi vysvetlila komu patrí oslovenie baba jaga. Sledovanosť našej komunikácie je asi takáto: tento mesiac +- 29 návštev za deň (471 celkovo), sekcia kniha návštev 17, ale to nemusia byť všetky, veľa firiem má blokované počítadlá a reklamy. Verím ale, že ak sa občania dozvedia ako si tu pekne debatujeme, návštevnosť stránky a hlavne knihy návštev sa určite zvýši. Teším sa na ďalší príspevok a prajem ti úspešný deň.


autor: XYZ
dátum: 15.10.2008 22:49:09

Zdenka, kedze sme si z tvojej strany asi uz potikali ako vidim nuz dobre teda, prijimam ponuku. ;o) Ja viem skre ta to ze nevies s kym mas tu cest podla tvojej reakcie, ale ja ta uistujem ze raz pride ten cas ked sa predstavim osobne. Tou babou jagou som nemyslela teba ale tu druhu osobu! Zdenka zeby nehajis? OK co tak bojovanie proti soferom automobilou? A naproti tomu presadzovanie zaujmov MHD a s tym aj zatazenie obce, nakolko niesi soferka. A to je len jedna schodza OZ. Viem ze stavebna problematika nepatri do tvojej posobnosti ale ty si poslanec a hlasujes za tie navrhy tak sa z toho prosim nezbavuj. A co sa tyka mienky obcanov o hlasovani, len par ludi sa zaujima co sa deje na schodzi OZ, ved moc dobre vies ked bola zvolana vynimocna schodza ohladom aquaparku kolko ludi sa zucastnilo a zaujimala danna problematika. Jedno si vsak myslim, ze ak sa dozvedia poslanci OZ moje meno po tejto mojej kritike, tak kazda moja ziadost myslim to sukromna narazi na riaden balvan vid kauza Barta-Korbel. A o tomto je tato dedina. Takze ziadna nadherna romanca ako tu pisu nasi krajania! Len tak by ma zaujimalo kolko ludi sleduje nasu komunikaciu a navstevnost tejto stranky konkretne tohoto oddelenia? Mozes mi prosimta napisat dennu navstevnost tejto stranky? Dovi dopo XYZ


autor: Zdenka Maršalová (zástupkyňa starostu obce)
dátum: 13.10.2008 12:04:10

XYZ, páči sa mi tvoja odvaha pomenovať veci pravým menom a zároveň sa skryť za iniciály XYZ. Ja takú odvahu nemám, vystupujem ako Maršalová – zástupkyňa starostu a dávam tým možnosť ľuďom hodnotiť moju prácu. Za seba môžem povedať, že si vôbec nehájim svoje záujmy. Priznávam, že niekedy som mohla dôraznejšie hájiť záujmy Vás občanov, ale aj ja som len človek a tiež sa môžem mýliť. Pri svojej práci v obci som sa veľa krát zažila sklamanie, a ak vyslovím kritiku, tak si za ňou stojím a nebojím sa konfrontácie a neskrývam sa za pseudonym. Čo sa týka stavebného rozvoja našej obce, to sú otázky na predsedu stavebnej komisie, ja ti rada zodpoviem otázky týkajúce sa školstva, kultúry a sociálno-zdravotnej problematiky. Tak ako ty, ani ja nemám problém porozprávať sa medzi 4mi očami hlavne o tých veľkých zmenách o ktorých píšeš. Prajem Ti pekný deň.


autor: XYZ
dátum: 12.10.2008 20:26:53

Zdenka skuste sa vy siedmi poslanci pozerat na ludi tak, ze vy ste tu pre nich a nie oni pre vas, to je ten zakladny problem. Ak ste tam nato aby ste hajili len svoje zaujmi a ostatnym ludom len robit na priek a to hlavne zo zavisti, tak tam ani nemusite byt. Je to hnus aby sa obcan musel triast pred tym co mu nasi kvazi poslanci dovolia a co nie. A aby sa cely kolektiv na cele so starostom triasol pred jednou babou jagou a nezapchal jej hubu verbalne na zastupitelstve, naco ste isli potom kandidovat ked ste vsetcia posraty? Ja nemam problem sa s vami porozpravat medzi 4ma ocami ale nakolko som clovek ktory stratil doveru ludi a ktoremu vela ludi zavidi aj ked nema co tak svoje meno asi tazko zverejnim. Chcela by som spravit velke zmeny v tejto dedine ale drviva vacsina ludi zo zavisti by mi to nedovolila! Jedno vas chcem ale poprosit skuste sa prejst po ostatnych dedinach hlavne oravskych a zistit preco sa tak rozvijaju hlavne po stavebnej stranke a potom prehodnotit to co som pisala na zaciatku. S pozdravom XYZ


autor: Zdenka Maršalová (zástupkyňa starostu obce)
dátum: 08.10.2008 08:39:13

XYZ je mi ľúto, že sa ti na Bystričke tak zle žije. Možno sa mýlim, no myslím si, že všetko vidíš až príliš čierne. Môžeš byť konkrétny/a a napísať čo ťa tak znechutilo? Ak nemáš odvahu podpísať sa, ponúkam súkromný dialóg na marsalova@szm.sk.


autor: XYZ
dátum: 08.10.2008 01:23:14

Otrava mas pravdu je mi nagrc z tejto dediny aj ked v nej musim zit a ked pocuvam zaznami obecneho zastupitelstva ako idu rozhodovat o niekom, niekoho vlastnictve, co mu dovolia a co nie (na vlastnikovom pozemku), co mu zoberu Ti niktosi "cest vynimkam". Zavist je s prepacenim skur..na vlastnost no a ked sa k tomu este prida udavacstvo tak s panom bohom Bystricka. Podpisal/a by som sa pod tieto vety ale uz by som si viacej neskrtla na tejto pridrbanej zavistlivej dedine!!! S pozdravom p. XYZ


autor: Otrava
dátum: 25.09.2008 11:29:48

Uplne náhodou som sa zatúlal na tento web a zisťujem, že Kocurkovo ešte žije prosto vo Vás milý Bystričkania, alebo ako vás oslovovať. Celá obec je samá romantika, všetko ide hladko ako po masle, nie su žiadne problémy? Nikto v obci nič nespreneve

ADMIN: Z technických príčin došlo k nenávratnému poškodeniu časti správy. Ak je to možné, chcel by som požiadať o opakované zaslanie, príspevok bude obratom doplnený. Za porozumenie ďakujem.


autor: Dada
dátum: 06.08.2008 06:40:52

Blahoželám Vám ku krásnej a zaujímavej webovej stránke. Je pestrá, aktuálna a odzrkadľuje život obyvateľov Bystričky. Veľa nápadov a úspechov.


autor: Elena Bačíková
dátum: 07.06.2008 15:31:35

Podobne ako ostatní rodáci z Bystričky, aj ja si prečítam Vaše noviny a pozriem fotografie. Pozdravuje a teší sa do videnia Elena Bačíková rod. Bakošová z Lovosíc v Čechách.


autor: Zuzana Brdečková
dátum: 30.03.2008 00:57:47

Pozdravujem všetkých obyvateľov nádhernej dedinky Bystrička, kde som ako malá veľmi často trávievala prázdniny.


autor: Ľubomír Kraľovanský
dátum: 01.03.2007 23:49:05

Dobrý deň. Ja by som chcel, aby sa na stránke Bystričky našlo nejaké miesto aj pre futbal, pretože aktívne hrávam za Bystričku. No tak chcel by som aby sa tam zaviedla nejaká miestnosť pre futbal žiakov, dorastencov a mužov, pretože futbal na Bystričke je veľmi populárny. Inač vaša stránka je super.


autor: Mira Kováčiková
dátum: 29.06.2006 16:37:54

Blahoželám k obecným novinám, výborný nápad, nech tvorcom vydrží chuť, energia a dobré redakčné nápady. Držím palce ...
Mira Kováčiková, Poprad (exBystričanka)


autor: Ján Urda
dátum: 12.06.2006 12:18:29

V utorok 13. júna 2006 uverejním na mojom blogu FILATELIA - svet poznania článok s fotografiami bystričských dreveníc. Jano


autor: Květoslava Nováková
dátum: 10.05.2006 19:44:38

Zdravím Vás z české Bystřičky. Právě jsem se dívala na Vaše www stránky a jsou super. Máme se u nás čemu učit. Z Bystřičky zdraví Květa


autor: A. Vaňová
dátum: 16.03.2006 03:30:10

Som milo prekvapená, že Vaša obec Bystrička má tak vynikajúcu web stránku/y, kde si návštevník môže prečítať hodnotné informácie o Vašej Bystričke. Gratulujem!


autor: Peter Rechtorík
dátum: 12.02.2006 19:35:59

Naozaj ma veľmi milo prekvapila Vaša stránka o obci Bystrička. Prezretie WWW stránky ma vždy poteší a zaspomínam si. Z Kysúc Vám prajem veľa zdaru.


autor: Ing. Martin Štefánek
dátum: 04.01.2006 09:39:32

Som prekvapený, že som na internete našiel moju milovanú dedinu. Ani vo sne by mi nenapadlo, že je na internete. Aspoň budem vedieť nejaké zaujímavosti o dedine, keďže momentálne robím v Bratislave. Posielam pozdrav z Blavy. Maťo


autor: Mgr. Erika Rechtoríková
dátum: 09.12.2004 13:25:45

Blahoželám k vynikajúcej webovej stránke Bystričky. Prajem Vám, aby sa stala dôležitým zdrojom informácií o našej obci. Pozdravujem všetkých zo Zaragozy. Erika


autor: Martina Hlavňová
dátum: 19.10.2004 15:02:19

Keď som objavila na internete túto zaujímavú stránku našej obce, veľmi som sa potešila. Keďže už bývam v Trnave, je mi trošku smutno za domovom a tak si rada pozriem čo je nového na Bystričke. Pozdravujem všetkých zakladateľov tejto stránky.


autor: Ing. Mojmír Suchý, Ph. D.
dátum: 04.10.2004 05:03:53

Musím sa pridať k svojej sestre a napísať, že je veľmi príjemné si pozrieť obrázky z rodnej Bystričky v ďalekej Kanade. Držím Vám palce, aby tieto www stránky mali veľa návštevníkov. Mojmír


autor: Tatiana Libičová
dátum: 14.09.2004 13:22:24

Je veľmi príjemné nájsť si na internete stránku mojej rodnej Bystričky. Ak ste kdekoľvek na svete, stačí si otvoriť www.bystricka.sk a srdcom ste na chvíľu doma.


autor: Ing. Oľga Ďuricová
dátum: 08.09.2004 10:50:27

Stránka našej rodnej obce je veľmi zaujímavá, umožňuje aj mladej generácii zoznámiť sa s históriou ako aj s udalosťami, ktorými v súčasnosti obec žije. So záujmom sme si stránku prečítali.
Pozdravujú Ing. Marianka Kováčiková, rod. Chlebcová a Ing. Oľga Ďuricová, rod. Bakošová


Zaslanie príspevku do knihy návštev

odkaz pre zaslanie Vašej správy prostredníctvom e-mailu

Ako prispievať do návštevnej knihy?

  • Príspevok by mal obsahovať Vašu správu alebo odkaz pre tvorcov stránky, obyvateľov Bystričky, Vašich známych z obce a pod. Iný obsah príspevku je neprípustný.
  • Príspevok môže byť redakčne krátený a jazykovo upravovaný. Po odoslaní bude skontrolovaný správcom systému a v prípade dodržania podmienok bude na stránke zverejnený.
  • Správca má právo neuverejniť príspevok v prípade, že je v rozpore s dobrými mravmi, platnými právnymi predpismi, alebo týmito odporúčaniami.
  • Správca má právo neuverejniť anonymné príspevky, alebo príspevky podpísané virtuálnymi skratkami, prípadne symbolmi.

späť na úvod stránky

informácie
zahraničné vzťahy
vyhľadávanie


používame Google

služba DigiRozhlas

predpoveď počasia

počet návštev
[CNW:Counter]

aktualizované: 01.01.1970 01:00 správca stránky